Zastosowanie deszczówki

PayPal

Posted by in Uncategories on lip 19, 2021 .0 Comments.

Zastosowanie deszczówki

Czy wiesz, że wykorzystując wodę opadową w gospodarstwie domowym możesz zmniejszyć swoje rachunki o nawet połowę? Deszczówka ma bowiem bardzo szerokie zastosowanie i choć większości z nas kojarzy się ona jedynie z podlewaniem ogrodu, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zacząć ją zbierać jeszcze wydajniej i zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy, zwłaszcza że w ostatnim czasie po raz kolejny zapowiedziano podwyżki cen wody.

Zastosowanie deszczówki - nie tylko w ogrodzie, ale i w domu

Przyjrzymy się najpierw parametrom wody opadowej. Warto tutaj zwrócić uwagę, że popularna deszczówka nie nadaje się co prawda do picia ze względu na z reguły kwaśne pH i możliwą zawartość niepożądanych dla ludzkiego organizmu substancji w składzie, jednak wyśmienicie sprawdzi się w różnego rodzaju zastosowaniach gospodarczych, a nawet przemysłowych. Bez problemu można ją wykorzystać do mycia pojazdów, elewacji domów czy mebli ogrodowych, ponieważ w przeciwieństwie do wody wodociągowej nie pozostawia nieestetycznych zacieków z uwagi na niską twardość.

Bardzo istotnym parametrem wody opadowej jest zwłaszcza brak wapnia. To właśnie dlatego coraz częściej używa jej się w pralkach i zmywarkach, gdyż nie powoduje zakamienienia elementów tych urządzeń, a nawet pozwala wydajnie ograniczyć zużycie środków piorących. Oprócz tego, warto ją stosować choćby do spłukiwania toalety - zaoszczędzimy w ten sposób nawet kilkadziesiąt litrów wody dziennie!

Czemu deszczówka jest tak chętnie stosowana w ogrodzie?

Wbrew pozorom, nie jest to wcale podyktowane wyłącznie czynnikami finansowymi. Okazuje się, że deszczówka charakteryzuje się bardzo niską zawartością chloru oraz jest zwykle bogata w potrzebne roślinom substancje, w tym również w sole mineralne. Jest więc zdecydowanie lepiej przyswajana niż zwykła woda kranowa, dlatego lepiej nie marnować tego drogocennego płynu. Aby zbierać ją w optymalny sposób, wystarczy zainstalować nowoczesne systemy na deszczówkę TWINBLOC Haustechnik lub Garten wyposażone w zbiorniki o dużej pojemności.

Chętnie służymy profesjonalnym doradztwem w kwestii ich doboru, montażu oraz konserwacji. Zapraszamy serdecznie do kontaktu oraz do inwestycji w innowacyjne rozwiązania ekologiczne dla domu i ogrodu!

 

Last update: lip 19, 2021

Leave a Comment

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url with https://)
* Comment: