Oczyszczalnie MICROSTAR

Kategorie

Brak dostawców

Główna
PrestaShop
Newsletter

Blog Categories

PayPal

Seria MicroStep to nowoczesne przydomowe oczyszczalnie ścieków, dedykowane dla obiektów mieszkalnych. Oczyszczalnie Microstar od Roth bazują na innowacyjnej technologii tzw. SSB, czyli sequential stabilizing activated sludge proces. Wykorzystuje ona sprawdzoną metodę osadu czynnego i posiada zintegrowaną stabilizację tlenową osadów ściekowych.

 

Jakie korzyści niesie to w praktyce?

  • eliminuje problem nieprzyjemnych zapachów,
  • nie zachodzą procesy gnicia,
  • ogranicza częstotliwość wywozów osadu,
  • zmniejsza koszty eksploatacji.

Cykl pracy oczyszczalni Microstar

Praca systemu przebiega cyklicznie dzięki odpowiednio zaprogramowanemu urządzeniu sterującemu, a składają się na nią następujące fazy:

I FAZA: Napowietrzanie

Następuje w pierwszej komorze (tzw. osadniku wstępnym), do której ścieki doprowadzane są z gospodarstwa domowego. Rozpoczyna się proces wstępnego oczyszczania biologicznego, przy jednoczesnej denitryfikacji oraz separacji grubych zawiesin. Zamieszczony w dnie komory napowietrzacz rurowy dostarcza do komory tlen, który jest niezbędny dla rozkładu ścieków. Proces napowietrzania jest przerywany. Dzieje się tak dlatego, ponieważ producentowi zależało na zapewnianiu odpowiedniej ilości powietrza przy ograniczeniu zużycia energii. Tak oczyszczone wstępnie ścieki przedostają się do drugiej komory zbiornika.

II FAZA: Osadzanie

Druga komora zbiornika służy dodatkowemu oczyszczeniu ścieków z udziałem tlenu. Zbiornik ten może pełnić także funkcję osadnika wtórnego. W wyniku napowietrzania opada osad na dno, a w górnej części pozostaje strefa czystej wody.

III FAZA: Odpompowywanie

Jest to ostatni etap, w którym oczyszczona wodna jest wypompowywana do odbiornika, a zbędny osad transportowany jest do pierwszej komory. Następuje kolejny cykl pracy.

Zarządzanie procesem oczyszczalni

Rozwiązania technologiczne Microstar umożliwiają sterowanie elektroniczne całym procesem dzięki specjalnemu urządzeniu Unit Microstar. Przy konfiguracji konieczne jest ustawienie parametrów na maksymalną dopuszczalną liczbę mieszkańców. Czynność zdecydowanie ułatwia duży i jasny wyświetlacz LCD. Roth przewidziało sytuację okresowego zintensyfikowania bądź zmniejszenia intensywności użytkowania. Dodatkowym atutem jest wyraźna sygnalizacja błędów pracy systemu. Powiadomienia optyczne i dźwiękowe pozwalają na interwencję.

11 955,00 zł + 23% VAT
9 564,00 zł + 23% VAT
Saving: -20%
9 564,00 zł + 23% VAT
Dostępny