Systemy zbiorników na deszczówkę — magazynowanie wody opadowej

Kategorie

Brak dostawców

Główna
PrestaShop
Newsletter

Blog Categories

PayPal

Zbiorniki do magazynowania wody deszczowej

Magazynowanie wody deszczowej to rozwiązanie pozwalające na wykorzystanie wody opadowej, która umożliwia zastąpienie około 45% zużywanej przez przeciętne gospodarstwo domowe. Może być ona stosowana między innymi do podlewania roślin ogrodowych, spłukiwania toalety, mycia podjazdów, samochodów i innych pojazdów, a także do prania oraz zmywania naczyń w zmywarkach. Takie rozwiązanie pozwala na odczuwalne zredukowanie kosztów związanych z użyciem wody.

Ekologiczne zbiorniki na wodę deszczową

Jednak za wykorzystaniem deszczówki przemawiają nie tylko względy ekonomiczne, ale również ekologiczne. Warto zadbać o przyszłość następnych pokoleń, podyktowaną między innymi obecnością wody na Ziemi, której zasoby, jak wiadomo, nieustannie się zmniejszają. Uzdatniona woda jest nam potrzebna wyłącznie w niektórych obszarach życia, w pozostałych zaś można korzystać z tego, co daje natura, oszczędzając, a jednocześnie przyczyniając się do ochrony środowiska.

Nowoczesne zbiorniki na wodę od producenta

Przedstawiamy nowoczesne zbiorniki na deszczówkę,  które można stosować niezależnie od czynników gruntowo-wodnych, dlatego doskonale sprawdzą się w każdym gospodarstwie domowym. Oferowane systemy pozwalają na gromadzenie, a następnie wykorzystanie wody opadowej. Proces jej odprowadzania z systemu rynnowego umożliwia usunięcie wszelkich zanieczyszczeń organicznych i nieorganicznych, między innymi dzięki zastosowaniu specjalnych filtrów. Następnie woda przechodzi do tzw. punktu czerpalnego, czyli np. spłuczki czy zaworu do podlewania.

Wybierz zbiornik na deszczówkę naziemny lub podziemny

Na system zagospodarowania wody opadowej składają się bezszwowy zbiornik na deszczówkę o określonej pojemności (1 m3 objętości zbiornika odpowiada 25 m2 zadaszonej powierzchni domu), układ poboru wody z pływakiem oraz wyposażenie uzupełniające, głównie uspokojony wlew oraz filtr przepływowy dla określonej powierzchni dachu. Zbiorniki dostępne są w wersji podziemnej oraz naziemnej wzmocnione stalowymi, ocynkowanymi paskami. Modele naziemne dzielą się na bazowe oraz szeregowe, które można łączyć.

Magazynowanie wody opadowej do wykorzystania w domu i w ogrodzie

Właściwości wody opadowej są w gospodarstwie domowym nie do przecenienia. Przede wszystkim jest to ciecz o wysokiej kwasowości, a także miękka, z której wytrąca się dużo mniej kamienia niż z tej pochodzącej z sieci miejskich. Można powiedzieć, że kochają ją rośliny, a także urządzenia takie jak pralki czy umywalki, dzięki czemu nie trzeba stosować już preparatów zmiękczających. Po co obciążać oczyszczalnie ścieków, a jednocześnie tracić tak cenne zasoby, które daje nam natura, skoro możemy wykorzystać je do celów użytkowych? To pytanie generuje jedną słuszną odpowiedź.

Podkategorie


  • Pakiety Haustechnik

    Proponujemy Państwu rozwiązanie, które pozwoli na znaczne ograniczenie kosztów, związanych z wykorzystywaniem wody w waszym gospodarstwie domowym. Zbiorniki w Pakiecie Haustechnik, to konstrukcje odpowiedzialne za zbieranie wody deszczowej, która następnie może zostać wykorzystana do celów gospodarczo-bytowych. Dzięki nim będą Państwo dysponowali również zapasami bieżącej wody, do pielęgnacji swojego ogrodu. Dostępne są dwa zestawy konstrukcji, różniące się rodzajem wykorzystywanych w nich modułów.


  • Pakiety Garten

    Do prac porządkowych prowadzonych na ogrodzie, a także do regularnego podlewania trawnika, zużywają Państwo setki litrów bieżącej wody, co przekłada się na wysokie koszty. Proponujemy Państwu rozwiązanie, które zredukuje wasze wydatki. Zbiorniki w Pakietach Garten, to instalacje, które doskonale sprawdzą się w gromadzeniu wody deszczowej. Wszystkie nasze propozycje w tej kategorii wyposażone są dodatkowo w filtr koszowy, a na życzenie klienta możemy dodać do nich pompę zanurzeniową. Dostępne są kontenery o różnej pojemności.