Przydomowa oczyszczalnia ścieków - jak działa?

PayPal

Posted by in Uncategories on kwi 4, 2022 .0 Comments.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków - jak działa?

Stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnego szamba i pozwalają zapomnieć o regularnym wywozie nieczystości i związanymi z tym opłatami. W tym artykule opowiemy Ci nieco o funkcjonowaniu biologicznej przydomowej oczyszczalni ścieków na przykładzie technologii ROTH MicroStep Twinbloc. Dowiesz się, przez jakie strefy kolejno przechodzą nieczystości z gospodarstwa domowego, a także jakie dokładnie procesy zachodzą w każdej z nich.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków - podstawowe informacje na temat działania

W systemie MicroStep Twinbloc zastosowano metodę osadu czynnego w połączeniu ze złożem nieruchomym umieszczonym w sekwencyjnym reaktorze biologicznym (SBR). Na początku nieczystości trafiają do komory oczyszczania wstępnego, gdzie znajduje się zbiornik z osadem. W tej strefie następuje rozdzielenie substancji odprowadzanych z gospodarstwa domowego z wykorzystaniem procesów sedymentacji i floatacji. Najcięższe nieczystości osadzają się na dnie, gdzie rozkładane są na prostsze związki przez bakterie beztlenowe. Później przydomowa oczyszczalnia ścieków, a ściślej mówiąc sterowany cyklicznie układ transportowania obecny w tej strefie, kieruje nieczystości płynne do kolejnej, zdecydowanie najważniejszej komory urządzenia.

Jakie procesy zachodzą w strefie biologicznego oczyszczania ścieków?

To właśnie ta strefa jest sercem przydomowej oczyszczalni ścieków ROTH MicroStep Twinbloc. Na dnie zbiornika znajduje się specjalny napowietrzacz odpowiedzialny za regularne natlenianie doprowadzonych nieczystości. Zdecydowanie przyspiesza to rozwój i namnażanie się pożytecznych mikroorganizmów, których rolą jest mineralizacja zanieczyszczeń organicznych w procesie rozkładu tlenowego. Wysoka wydajność procesu gwarantowana jest dodatkowo przez nowoczesny generator biomasy – to również dzięki niemu populacja wyselekcjonowanych szczepów bakterii i innych drobnoustrojów utrzymuje się na stałym poziomie.

Na koniec nieczystości trafiają jeszcze do osadnika wtórnego. Nadmiar biomasy osadza się na dnie i później transportowany jest z powrotem do osadnika wstępnego. Pozbawione niebezpiecznych dla środowiska substancji ścieki odprowadzane są natomiast z przydomowej oczyszczalni biologicznej do zewnętrznego odbiornika.

W naszym sklepie internetowym możesz zamówić kompletne zestawy biologicznych przydomowych oczyszczalni ścieków dla nawet kilkunastu mieszkańców w bardzo dobrej cenie. Sprawdź naszą ofertę i przestań tracić pieniądze na wywóz szamba!

 

Last update: kwi 4, 2022

Leave a Comment

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url with https://)
* Comment: