Dlaczego przydomowa oczyszczalnia ścieków jest lepsza niż szambo?

PayPal

Posted by in Uncategories on lis 21, 2022 .12 Comments.

Dlaczego przydomowa oczyszczalnia ścieków jest lepsza niż szambo?

Kupiliście w ostatnim czasie dom lub działkę budowlaną i zastanawiacie się właśnie nad inwestycją w nowoczesną instalację przeznaczoną do rozkładu i neutralizacji nieczystości generowanych we własnym zakresie? Doskonały pomysł! Jeżeli jednak ciągle nie jesteście przekonani, czy aby tradycyjne szambo nie będzie lepszym rozwiązaniem, w dzisiejszym artykule przedstawimy powody przemawiające za wyborem przydomowej oczyszczalni ścieków. Przyjrzymy się w nim m.in. kosztom eksploatacji obu systemów i sprawdzimy, który z nich jest łatwiejszy w użytkowaniu!

Czemu przydomowa oczyszczalnia ścieków będzie lepsza niż standardowe szambo?

Powodów przemawiających za inwestycją w tę pierwszą instalację jest naprawdę sporo. Trzeba przede wszystkim podkreślić, że eksploatacja przydomowej oczyszczalni ścieków typu biologicznego wiąże się ze zdecydowanie niższymi kosztami. Podczas, gdy tradycyjne szambo trzeba regularnie wywozić – zwykle raz na miesiąc, a na pewno nie rzadziej niż raz na kwartał – nowoczesna instalacja w technologii hybrydowej (osad czynny + złoże nieruchome w reaktorze SBR) wymaga nawet kilkukrotnie rzadszego opróżniania. Jeżeli dysponujemy więc dużym gospodarstwem domowym, możemy zaoszczędzić nawet ponad 1000 zł rocznie, zwłaszcza że ceny wynajęcia pojazdu asenizacyjnego rosną z roku na rok. Inwestycja zwraca się z reguły już po kilku latach!

Przydomowa oczyszczalnia ścieków jest ponadto dużo bardziej ekologicznym rozwiązaniem w porównaniu do zwykłego szamba, choćby ze względu na możliwość ponownego użycia wody do np. podlewania ogrodu. Wszystkie odbywające się w niej procesy są naturalne i nie generują substancji mogących przyczynić się do skażenia środowiska.

Wyższy komfort użytkowania gwarantowany

Instalacja w technologii hybrydowej jest także lepsza od tradycyjnego szamba ze względu na brak nieprzyjemnych zapachów, praktycznie bezobsługowe użytkowanie oraz ogromną trwałość, którą liczy się w dziesiątkach lat.

Wszystko to sprawia, że na dłuższą metę to właśnie przydomowa, biologiczna oczyszczalnia ścieków stanowi korzystniejsze rozwiązanie, o ile oczywiście mamy możliwość ją zainstalować na naszej działce. Doskonałym wyborem będą zwłaszcza zaawansowane technologicznie systemy MS TWINBLOC marki Roth, które oferujemy obecnie w bardzo atrakcyjnych cenach. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu online!

 

Last update: lis 21, 2022

12 Comments

  • Avatar
   mdLjfCPYuGJn

   VMbrjONou

  • Avatar
   RerIZJsvKPiHBlG

   ZAfJthnMPBI

  • Avatar
   diZnfBcbqj

   aqIFNdtKQ

  • Avatar
   GjfXKrJSaVwUFe

   MHXVUahRGxt

  • Avatar
   FYWlMXoDnjLQbmgf

   CmqnxIJd

  • Avatar
   fzlWGbcI

   YfwLenGrFpS

  • Avatar
   iXYrwjgZx

   KIRSczXDpWevfTs

  • Avatar
   dBXukOzPt

   XsVZOUHynNrYxmhG

  • Avatar
   vrIAZUkcowKmQ

   drShUlaCukys

  • Avatar
   dLWQmTVyIfw

   BwFKzNaISpjT

  • Avatar
   SVyvLwkQToe

   VyFrdsxzDuA

  • Avatar
   ixkQUedrRKluIFJm

   WRUFXbEwoMaTl

Leave a Comment

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url with https://)
* Comment: