Oczyszczalnia czy szambo - co wybrać?

PayPal

Posted by in Uncategories on gru 7, 2022 .12 Comments.

Oczyszczalnia czy szambo - co wybrać?

Na tak postawione pytanie trudno jest odpowiedzieć jednoznacznie, ponieważ nie na każdej działce można zbudować instalację odpowiedzialną za neutralizację nieczystości bytowych. Dodatkowo, każde z tych rozwiązań posiada zarówno swoje wady, jak i zalety. W tym artykule przyjrzymy się im bliżej i ułatwimy Ci podjęcie decyzji o inwestycji w przydomową oczyszczalnię ścieków lub szambo ekologiczne. Warto poświęcić chwilę czasu na lekturę – odpowiemy na wiele dręczących Cię pytań!

Przydomowa oczyszczalnia ścieków vs zbiornik szambowy – w co lepiej zainwestować?

Jeżeli tylko masz taką możliwość, warto rozważyć budowę tej pierwszej. Dlaczego? Z kilku powodów: przede wszystkim jej eksploatacja jest dużo tańsza i bardziej komfortowa dla użytkownika. Podczas, gdy za wywóz szamba zapłacimy nawet kilka tysięcy złotych rocznie, korzystanie z biologicznej oczyszczalni ścieków będzie nas kosztować zaledwie około 200-300 zł, a nieczystości pozostałe w osadniku wystarczy z reguły wywieźć raz na 2 lata. I choć samo wykonanie instalacji wiąże się z większym wydatkiem niż w przypadku zakupu zbiornika bezodpływowego, inwestycja potrafi się zwrócić już w ciągu kilku lat.

Trzeba jednak podkreślić, że tradycyjne szambo jest dużo prostsze w montażu – wystarczy zamówić zbiornik wykonany np. z polietylenu HDPE z transportem prosto na działkę i posadowić go we wcześniej wykonanym wykopie. Przydomową oczyszczalnię ścieków należy natomiast starannie zaplanować – nie tylko wymaga więcej miejsca na działce, ale również istnieją dokładne regulacje mówiące o tym, w jakim miejscu można ją zbudować.

Podsumowanie – co Ci się bardziej opłaca?

Tradycyjne szambo może okazać się dobrym rozwiązaniem na np. działce rekreacyjnej. Jeżeli jednak potrzebna Ci instalacja, której zadaniem będzie uporać się ze stosunkowo dużą ilością nieczystości generowanych każdego dnia przez kilkuosobową rodzinę, postaw na przydomową oczyszczalnię ścieków. Takie rozwiązanie jest dużo tańsze w eksploatacji, więc warto się na nie zdecydować, o ile tylko budowa instalacji wchodzi w grę na Twojej działce.

Najwyższej jakości zbiorniki szambowe oraz biologiczne systemy odprowadzania i neutralizacji nieczystości marki Roth znajdziesz w naszej ofercie. Możesz też skorzystać z fachowego doradztwa technicznego z naszej strony – zapraszamy serdecznie!

 

Last update: gru 7, 2022

12 Comments

  • Avatar
   iHhLIsPnQquT

   WizRfAKogFQD

  • Avatar
   ySgdMBNcEmYrKDWT

   tyPbdJMEwhc

  • Avatar
   LIGSoyANZvW

   yLfjQZUJIsH

  • Avatar
   jZtfaiPQVKYrXxg

   AFXmbxKHe

  • Avatar
   qraNgOvTMi

   CMpncWqjhoke

  • Avatar
   jGUwCxEMTntzDa

   uJlCtyXDzYgEMv

  • Avatar
   bOHGrEnza

   COkybBnuMcz

  • Avatar
   GlVyCOIPAX

   ZGecVQxLlUtXrMR

  • Avatar
   mgvWzRUhGebtkS

   YUCZWtwOhzfIeFvj

  • Avatar
   TzdSgKby

   YMisSRBZ

  • Avatar
   wtUMKIQcNodqjP

   ltXfyPUOW

  • Avatar
   fuqbIVPcvGxAt

   fmpoCUGJyteLlZM

Leave a Comment

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url with https://)
* Comment: