Oczyszczalnie biologiczne a ekologiczne

PayPal

Posted by in Uncategories on gru 23, 2022 .10 Comments.

Oczyszczalnie biologiczne a ekologiczne

Obie pozwalają zaoszczędzić na wywozie nieczystości i są bardzo łatwe w obsłudze, ale ciągle więcej jest między nimi różnic niż podobieństw. Jeżeli zastanawiasz się właśnie, czy na Twojej działce lepiej sprawdzi się ekologiczna czy biologiczna oczyszczalnia ścieków, jesteś w dobrym miejscu. Mamy dla Ciebie krótki artykuł podsumowujący najważniejsze informacje na temat tych instalacji. Na jego podstawie dużo łatwiej będzie Ci podjąć ważną decyzję dotyczącą wyboru jednej z nich, co będzie miało swoje długofalowe konsekwencje, w końcu żywotność takiego systemu to nawet 30 lat. Zdecydowanie warto więc poświęcić te kilka minut na lekturę, zapraszamy!

Czym się różnią oczyszczalnie ścieków biologiczne i ekologiczne?

Najprościej rzecz ujmując: budową oraz działaniem. Ekologiczna oczyszczalnia ścieków wymaga posiadania naprawdę sporej działki, ponieważ oprócz osadnika gnilnego, jednym z jej najważniejszych elementów jest rozbudowany system drenarski, w którego skład wchodzą długie na 10 metrów i więcej rury.  

Ta typu biologicznego nie potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania systemu drenarskiego, więc z powodzeniem sprawdzi się na nawet niewielkiej działce. Sercem instalacji jest w gruncie rzeczy tylko jeden zbiornik, choć podzielono go na trzy części, każda odpowiedzialna za odrębną fazę neutralizacji zanieczyszczeń. 

Szczególnie ważną różnicą pomiędzy ekologiczną i biologiczną oczyszczalnią ścieków jest fakt, że ta pierwsza odprowadza pozbawioną toksycznych substancji wodę do wód gruntowych. To korzystne z punktu widzenia środowiska naturalnego, w Twoim portfelu nie zostanie jednak więcej pieniędzy. Eksploatacja tej drugiej przekłada się już natomiast na realne oszczędności dla gospodarstwa domowego. Wodę, która zostanie nam w zbiorniku, możemy bez problemu wykorzystać przykładowo do podlewania upraw, uzupełniania rezerwuaru w toalecie, mycia mebli ogrodowych i wielu innych codziennych zadań.  

Nowoczesna oczyszczalnia biologiczna to nieco droższa inwestycja w porównaniu z tą ekologiczną. Szybko się jednak zwraca ze względu na możliwość ponownego wykorzystania wody i niskie koszty obsługi. W ofercie posiadamy m.in. systemy MS TWINBLOC – więcej informacji na stronie!

 

Last update: gru 23, 2022

10 Comments

  • Avatar
   CAPBjcRd

   fIoHxergl

  • Avatar
   MQVOzePSHYCapLoh

   XLqVyguNvY

  • Avatar
   UIWaBnvsghzJExjq

   PteXmwdQRxkUbHDI

  • Avatar
   pqtLUgxOKSmW

   tRNSnZLcrf

  • Avatar
   RulWsmAPHGjVoapQ

   byzFDlHRgoKM

  • Avatar
   xFZOjmDBRUz

   PbaYwDrulC

  • Avatar
   KgnTzsaQBYI

   nYIhXxeadOcL

  • Avatar
   OMWIKNdB

   moGvqrKuZM

  • Avatar
   KIoCqftrHnJkAdlB

   khDpEnxz

  • Avatar
   mtlyVuJq

   BcsQKZprnOF

Leave a Comment

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url with https://)
* Comment: