Koszt budowy przydomowej oczyszczalni ścieków

PayPal

Posted by in Uncategories on lut 21, 2023 .0 Comments.

Koszt budowy przydomowej oczyszczalni ścieków

Łatwość eksploatacji, możliwość wykorzystania szarej wody do podlewania ogrodu i brak uciążliwych zapachów to powody, które niejednego już przekonały do tej inwestycji. Wciąż nie brakuje jednak osób, które uważają, że koszty budowy przydomowej oczyszczalni ścieków typu biologicznego są zbyt wysokie i zastanawiają się nad wyborem tradycyjnego szamba. Czy takie rozwiązanie faktycznie jest opłacalne? Ile zapłacimy za wykonanie kompletnej instalacji? Sprawdzamy to w dzisiejszym artykule!

Biologiczna oczyszczalnia ścieków – ile kosztuje jej budowa?

Zależy to od wielu czynników, do których zaliczyć trzeba m.in. rodzaj gruntu na działce, zakładaną wydajność instalacji, specyfikację wybranego urządzenia, a także od tego, czy montaż będziemy w stanie wykonać samodzielnie czy skorzystamy z usług firmy zewnętrznej. Przydomowa oczyszczalnia ścieków z biologicznym reaktorem SBR jest droższa w budowie od szamba, ale trzeba pamiętać, że inwestycja zwraca się zwykle już po kilku latach. Nowoczesną instalację trzeba opróżniać bowiem dużo rzadziej, czasami wystarczy robić to zaledwie raz na 2 lata. Dodatkowo, całkowity koszt inwestycji może okazać się dużo niższy niż zakładaliśmy – bez większego trudu można przecież uzyskać dofinansowanie do zakupu i montażu przydomowej oczyszczalni ścieków.

Przejdźmy jednak do konkretów. Pod lupę wzięliśmy rozwiązania jednego z najczęściej wybieranych producentów: niemieckiej marki Roth. Koszt podstawowego modelu przydomowej oczyszczalni ścieków (Microstar) mieści się w granicach 8000 zł. Za zestaw MS Twinbloc w technologii hybrydowej przeznaczony dla 4-osobowej rodziny zapłacimy natomiast około 1000 zł więcej. Dostawa jest darmowa, ale w budżecie trzeba uwzględnić środki na prace montażowe: wykonanie wykopu i posadowienie w nim zbiornika, ułożenie rur kanalizacyjnych, a także późniejsze zagospodarowanie terenu. Ceny tych usług z pewnością będą się wahać w zależności od wykonawcy, ale zazwyczaj nie przekroczą 2-3 tys. zł.

Po więcej informacji na temat biologicznych, przydomowych oczyszczalni ścieków Roth oraz kosztów ich budowy zapraszamy do kontaktu. Nasi specjaliści pomogą Ci w doborze systemu o odpowiedniej wydajności dla Twojego domu.

 

Last update: lut 21, 2023

Leave a Comment

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url with https://)
* Comment: