Zalety korzystania z oczyszczalni ekologicznej

PayPal

Posted by in Uncategories on mar 23, 2023 .0 Comments.

Zalety korzystania z oczyszczalni ekologicznej

Szamba powoli odchodzą do lamusa – coraz więcej inwestorów decyduje się na rozwiązania o wiele bardziej przyjazne dla środowiska, które dodatkowo zwracają się w błyskawicznym tempie. Mamy tu oczywiście na myśli przydomowe, ekologiczne oczyszczalnie ścieków. Dzisiejszy artykuł poświęciliśmy zaletom takich instalacji. Mamy nadzieję, że przedstawione informacje pomogą Ci w podjęciu właściwej decyzji!

Ekologiczna oczyszczalnia ścieków – czemu warto z niej korzystać?

Powodów jest co najmniej kilka. Najważniejszym z nich są oczywiście całkiem pokaźne oszczędności: ekologiczna oczyszczalnia ścieków typu biologicznego jest zdecydowanie tańsza w eksploatacji od standardowego szamba. W przypadku tego ostatniego rozwiązania nieczystości trzeba regularnie wywozić nawet co kilka tygodni, a za każdym razem z portfela ubywa co najmniej 200-300 zł, w zależności od pojemności zbiornika bezodpływowego. Przydomową oczyszczalnię ścieków można opróżniać natomiast znacznie rzadziej – zwykle co około 2 lata – więc w Twoim portfelu automatycznie zostaje więcej pieniędzy, które możesz przeznaczyć na znacznie przyjemniejsze sprawy. Zwrot z inwestycji następuje szybko – z reguły już po 2-3 latach, zwłaszcza jeżeli uzyskamy dotację z WFOŚiGW.

Trzeba także wspomnieć o bardzo wysokim komforcie eksploatacji, jaki zapewniają nam nowoczesne instalacje. Dzięki inteligentnemu systemowi sterowania wszystkie procesy odbywają się w zasadzie bezobsługowo. Od czasu do czasu trzeba jedynie zadbać o uzupełnienie biopreparatów, ale ich koszt nie przekracza kilkudziesięciu złotych rocznie. W przeciwieństwie do tradycyjnego szamba ekologiczne oczyszczalnie ścieków nie emitują żadnych nieprzyjemnych zapachów. Nic więc nie zakłóci Twojego wypoczynku w ogrodzie lub na tarasie.

Kolejną zaletą jest fakt, że tego rodzaju instalacje są najbardziej przyjazne dla środowiska naturalnego. Korzystając z nich, nie trzeba się obawiać, że przyczynimy się do skażenia wód gruntowych.

Gotowe do montażu oczyszczalnie ścieków Roth możesz zamówić w naszym sklepie online w atrakcyjnej cenie. Oferujemy ekologiczne systemy przeznaczone do gospodarstw domowych liczących nawet do 12 mieszkańców!

 

Last update: mar 23, 2023

Leave a Comment

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url with https://)
* Comment: