Przydomowe biologiczne oczyszczalnie ścieków

PayPal

Posted by in Uncategories on kwi 26, 2021 .0 Comments.

Przydomowe biologiczne oczyszczalnie ścieków

Wybór materiału, z którego wykonany zostanie bezodpływowy zbiornik na ścieki i nieczystości, to kwestia wymagająca dokładnego rozważenia. Szambo musi bowiem zachować optymalną szczelność przez wiele lat, tak aby wykluczyć możliwość przedostawania się potencjalnie niebezpiecznych dla środowiska substancji do wód gruntowych. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej coraz popularniejszym w ostatnim czasie zbiornikom z tworzyw sztucznych i zastanowimy się, dlaczego wypierają rozwiązania betonowe.

Zalety szamba z tworzyw sztucznych

Podstawową zaletą nowoczesnych szamb z tworzyw sztucznych, na przykład z HDPE, czyli polietylenu o wysokiej gęstości, jest ich niezwykła wręcz wytrzymałość. Materiał ten wykazuje świetną odporność zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i na cały szereg substancji chemicznych. Obecnie dostępne na rynku wybory charakteryzują się bardzo często specjalnie wzmocnioną konstrukcją, dzięki czemu nie trzeba obawiać się wystąpienia rozszczelnień ze względu na napór gruntu.

Ogromnym atutem szamba z tworzyw sztucznych jest ponadto znacznie (nawet ponad 20-krotnie!) niższa masa w porównaniu do zbiorników betonowych, co zapewnia oczywiście dużo łatwiejszy montaż - z reguły można się obyć bez użycia specjalistycznego sprzętu, np. dźwigów. Odpadają nam więc dodatkowe koszty z tytułu wynajęcia maszyn, tego typu zbiorniki łatwiej jest również przewieźć w miejsce z trudnym dojazdem, gdzie dostarczenie ciężkiej konstrukcji betonowej stanowiłoby spore wyzwanie logistyczne.

Gdzie najlepiej sprawdzi się szambo z tworzywa sztucznego?

Wszędzie tam, gdzie postawienie przydomowej oczyszczalni ścieków lub przyłączenie budynku do kanalizacji nie wchodzi w grę. Ze względu na stosunkowo niską cenę i szeroką gamę dostępnych pojemności, zbiorniki z wytrzymałego HDPE i innych lekkich materiałów świetnie sprawdzają się choćby na działkach rekreacyjnych, gdzie zwykle w zupełności wystarczają konstrukcje o niewielkich rozmiarach.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą eoczyszczalnie.com.pl, chętnie pomożemy Państwu dobrać odpowiedni produkt do konkretnego zastosowania.

 

Last update: kwi 26, 2021

Leave a Comment

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url with https://)
* Comment: