Moja Woda - dopłaty do budowy systemów gromadzenia wody deszczowej

PayPal

Posted by in Uncategories on maj 25, 2021 .0 Comments.

Moja Woda - dopłaty do budowy systemów gromadzenia wody deszczowej

Zagospodarowanie wody opadowej to świetny sposób nie tylko na zmniejszenie rachunków, lecz również na minimalizację skutków coraz bardziej powszechnych w naszym kraju susz oraz ochronę stale zmniejszających się zasobów wodnych. Obecnie inwestorzy chcący zainstalować u siebie nowoczesne systemy na deszczówkę mogą liczyć na bezzwrotne dofinansowanie w wysokości do nawet 80% poniesionych kosztów kwalifikowanych (z ograniczeniem do 5000 zł na jedno przedsięwzięcie) w ramach rządowego programu „Moja Woda”. Po przeczytaniu naszego artykułu, będą Państwo wiedzieć, kto może ubiegać się o dotację i jakie warunki trzeba spełnić. Zapraszamy do lektury!

„Moja Woda” - dopłaty do budowy systemów gromadzenia wody deszczowej

Z dofinansowania skorzystać mogą osoby fizyczne, które są właścicielami lub współwłaścicielami nieruchomości, na której znajduje się już dom jednorodzinny, rozpoczęto jego budowę lub dopiero jest ona planowana. Warto jednak pamiętać, że budynek musi zostać oddany do użytku przed złożeniem wniosku o wypłatę dotacji.

Minimalny koszt kwalifikowany to 2000 zł, natomiast minimalna sumaryczna pojemność zbiornika na deszczówkę wynosi 2 m3 – dotacje wypłacane są najpóźniej 12 miesięcy od wydania pozytywnej decyzji przez właściwy dla danej lokalizacji WFOŚiGW. Aby dofinansowanie nie podlegało zwrotowi, zrealizowana instalacja musi działać sprawnie przez co najmniej 3 lata od momentu zatwierdzenia protokołu jej odbioru końcowego.

Rządowy program „Moja Woda” - na co można uzyskać dotację?

W ramach programu „Moja Woda”, można uzyskać dofinansowanie z przeznaczeniem nie tylko na zakup i dostawę, lecz również na sam montaż i uruchomienie instalacji służących do zbierania, retencjonowania oraz wykorzystywania wód opadowych i roztopowych w gospodarstwie domowym. Instalacje te mogą obejmować zbiorniki podziemne i nadziemne, filtry, przewody odprowadzające, centrale dystrybucji wody, odwodnienia liniowe itd.

Jeżeli zamierzają Państwo skorzystać z programu „Moja Woda”, warto się z nami skontaktować. W ofercie mamy bowiem m.in. innowacyjne systemy na deszczówkę Haustechnik i Garten o różnej pojemności, na których zakup jak najbardziej można uzyskać dotację. Chętnie zapewnimy Państwu profesjonalne doradztwo w wyborze produktów dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Zapraszamy!

 

Last update: maj 25, 2021

Leave a Comment

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url with https://)
* Comment: